المساعد الشخصي الرقمي

عرض الإصدار الكامل : سيرة سلمان الفارسي رضي الله عنة بالفارسية

مركز نور الهدى
14/10/2010, 09:46 AM
درصد ممکن است خدا با او خوشحال مي شود :
سلمان فارسي ، همچنين به عنوان (ابو عبدالله) شناخته مي شود ، انسان را از روستاي اصفهان (گرم) ، سمت چپ
جستجو ثروتمندتر و پدر خود را براي نجات از ذهن او و روح او بود ، Mjusya و پس از آن ، او به خدا مسيحي
پروردگار جهانيان ، از برادران رسول -- عليه السلام -- بين او و ابو Darda.
قبل از اسلام :
براي Kdajtahed سلمان -- ممکن است خدا با او خوشحال مي -- در زبان پارسي دوره ساسانيان بود ، حتي از محدوده ي آتش که Ioukdha نرو که محو شد و به املاک و پدر او ، خبر از يک روز ، او را تصويب کرد کليساي مسيحيان ، و شنيد ، آنها دعا و دوست داشت آنچه را که در دين خود ديدم و به آنها در مورد خاستگاه دين خود خواسته ، آنها در لوانت جواب داد ، و هنگامي که او بازگشت و گفت : مصاحبه با پدر کرد و گفت : "اي پدر ، من گذشت افرادي که دعا در کليسا Vojbni بود چيزي که من از دين خود را ديدم ، من قسم مي خورم من هنوز تا غروب. پدر او هر يک از فرزندان نه در آن مذهب دين خوب و دين پدران شما ، بهتر از او) گفت : (هر دو خدا و او بهتر است از دين ما) Fajaffh پدر خود و را آهن پاها و زنداني ، خبر سلمان به مسيحيان به عنوان درآمد در دين خود و مي خواهد به همراه هر آنها را سوار به لوانت ، و شکست زنجير و تبعيد به سوريه است. او رفت و در آنجا به کليسا اسقف ، و زندگي را براي خدمت و آموختن دين خود را ، اما اين اسقف از بدترين مردم بود پول Ictnz از موسسه خيريه اي را براي خود و پس از آن درگذشت ، و ديگري آمد ، من مي خواهم سلمان زهد بسيار زيادي در اين جهان و سعي و کوشش در عبادت ، زماني که او در حال مرگ توصيه شده است سلمان به حال هر يک از فرزندان ، چه من مي دانم هيچ يک از افرادي مانند آنچه که من هستم اما مرد در موصل) هنگامي که او درگذشت سلمان نقل مکان کرد تا موصل و زندگي با مردي که در حال مرگ بود بر عابد Vdlh آمد به Nisibis ، و ماند با او حتي اگر حضور از مرگ ، او را دستور به گرفتن انسان در Amorite. Farahl او ، قرار داده و به Ghneimat خود گاو و ، و پس از آن در حال مرگ ، مرگ ، و او گفت : به سليمان پسر من که من مي دانم هيچ کس شبيه چيزي است که ما شدند ، من مي توانم شما توصيه کند ، اما ممکن است هم از پيامبر آمده است ارسال يک دين ابراهيم ، مهاجرت به سرزمين نخل بين کوزه اگر شما مي توانيد از شر او خلاص شويد پس از آن انجام اين کار ، هر چند آيات خود را به خوبي شناخته شده است ، آن را نشاني از صدقه خوردن نيست ، و قبول هديه ، و مهر و موم از نبوت بين شانه هاي او را ، اگر من او را ديدم من به او مي دانستند)
براي ديدار با پيامبر :
بيش از Soliman يک بار از شبه جزيره عربستان سوار ، آن را با آنها موافق بود که آن را حمل به زمين هاي خود را در ازاي دادن آنها را به گاو و گوسفند ، او با آنها ، اما Zlmoh Vbaoh را به يک يهودي رفت در روستاهاي دره ، و او را تا زماني که مردي که خريداري شده از يهوديان بني Qurayza ، آن را به شهرستان است که يک بار آنها را ديدم تاسيس خود تا متوجه کشور است که به او شرح داده بود ، و در آنجا ماند تا با او فرستاده خدا رسول او ، و ساخته شده در شهرستان و Bakaba بني عمرو بن Auf ، آنچه را شنيد ، اين خبر به سرعت به او کردم.
رفت و به پيامبر -- عليه السلام -- و در اطراف گروهي از اصحاب خود ، به آنها گفت ، شما مردم نياز دارند و عجيب و غريب ، و من نذر غذا از موسسه خيريه اي بود ، و هنگامي که او به من گفت که اقامت در آن شما را ديدم شما سزاوارتر مردم بر اساس برچسب ها Fjitkm) ، گفت : رسول -- عليه السلام -- به اصحاب خود ، خوردن نام خدا) و او برگزار فيلم ساده دست ، سليمان گفت به خودش : (اين است که خدا يکي ، آن را نشاني از صدقه خوردن نيست) و سپس در نماز صبح زود براي رفتن به پيامبر بازگشت -- عليه السلام -- حمل مواد غذايي و گفت : من ديدم شما موسسه خيريه غذا خوردن ندارد ، و من چيزي شبيه به آن بود افتخار توسط هديه) گفت : پيامبر به اصحاب خود ، غذا خوردن به نام خدا) را بخورد و با آنها ، سليمان گفت : اين را به خود و خدا دوم ، او مي خورد هديه)
او سپس سليمان پس از زمان بازگشت و متوجه شد رسول -- عليه السلام -- در باقي تشييع جنازه گرفته بود و آن را Cmmeltan Mwtzra يک ، پوشيدن ديگر ، و استقبال از او و سپس سعي کنيد بالاي پشت او مي دانست که پيامبر در نظر گرفتن ، آن را مرتد از شانه هاي او انداخت اگر علامت بين شانه هاي او را ، خاتم نبوت سليمان نيز به توصيف کرد. Vokp سليمان پيامبر -- عليه السلام -- بوسيدن و گريه ، پيامبر او را به نام و به ميان دست خود را نشسته ، به او گفت که تجربه ، سپس امن ترين
آزاد :
و دولت از برده داري بين سليمان -- ممکن است خدا با او خوشحال -- و در ميان شاهدان از بدر و يک ، و يک بار دستور پيامبر -- عليه السلام -- که استاد Ikateb حتي او را به مجموعه آزاد ، Vkatebh سيصد پالم stupied Bafiqir خود و اونس چهل ، و دستور داد قرآن صحابه پيامبر به Ieinoh ، مردان Voaanh به عنوان آنچه که از اين مطلب حتي ملاقات و سيصد و دوستانه ، دستور داد او را به پيامبر -- عليه السلام -- برو اي سلمان Vvqrha ، اگر به پايان من از دست رفته در آن قرار من با دست خود من) Vvqrha با کمک اصحاب حتي به پايان رسيد رفت و به حضرت رسول ، و با پيامبر آمد -- عليه السلام -- و در زمان Inolh دوستانه و مکان هاي پيامبر در دست او ، چه او از يکي از دوستانه درگذشت ريشه نخل و به او يک پيامبر -- عليه السلام -- که برخي از طلا Maghazi به اندازه تخم مرغ و به او گفت ، نگاهي به اين مد روز توسط Maalik اي سلمان) او گفت ، کجاست اين اي رسول Allaah) گفت : "نگاهي به آن ،؟ خدا آنها را براي شما سرب) او در زمان آنها Vosenh Voovahm ، خدا و رايگان گردن ، و بازگشت مرد مسلمان آزاد است ، و ديد و نبرد خندق با پيامبر و تمام صحنه.
نبرد لغت :
در نبرد خندق آمد ارتش از کفر به شهرستان ، مبارزه با تحت فرماندهي ابو Sufyan ، و خود را مسلمان در يک موقعيت دشوار را ديدم ، و مجموعه اي از پيامبر -- عليه السلام -- اصحاب خود را به Ichaoarham در فرمان ، ارائه سلمان و تحويل بيش از يک فلات بالا نزديک نگاهي به شهرستان ، و متوجه شد کوه غني و سنگ اطراف آنها ، با اين حال ، است که دشمنان شکاف گسترده اي به راحتي مي تواند نفوذ وجود دارد.
سلمان -- ممکن است خدا با او خوشحال است -- خبري در ايران در بسياري از جنگ و فريب پيش از پيامبر -- عليه السلام -- و پيشنهاد کرد که حفر خندق را تحت پوشش تمام منطقه باز در اطراف شهرستان ، و در حال حاضر مسلمانان در ساخت و ساز از گودال ، که خراشيده قريش در حالي که آغاز شده است او را ديدم ، و موفق به طوفان شهرستان ، و فرستاده بر آنان باد خشونت آميز با آنها ، اما آنها نمي توانند به خانه را ترک کرده و نا اميد.

مركز نور الهدى
14/10/2010, 09:47 AM
يتابع السيرة :

در حفر ترانشه ره بيل باد مسلمان سنگ مي تواند Vlgaha نيست ، رفت سلمان به پيامبر -- عليه السلام -- Mstozna تغيير مسير از حفاري اين سنگ براي جلوگيري از رفت و به پيامبر -- عليه السلام -- با و سلمان را با تکيه بلند benedicted دست ، خدا به نام و رنگ در سنگ اگر Tnfelq و بيرون مي آيد و مسخره کردن نور بالا و شعار مي دادند رسول بزرگنمايي خدا بزرگ است کليد به ايران داده مي شود ، و نور خدا به من ، از جمله عدم وجود سردرگمي و شهرستانها بخش ، هر چند پديده من از آنها) و سپس جمع آوري تکيه ثانيه و رنگ در سنگ ، پديده Vtakerrt و ديدم سنگ ، و با خوشحالي گفت : رسول -- صلح خدا بر او -- خدا بزرگ است با توجه به کليد روميان ، و نور را به من ، از جمله قصر الحمرا ، هر چند پديده من از آنها) و سپس کليد زده سوم تسليم راک و Brgaha نور عميق ، تشويق پيامبر و مسلمانان با او ، و تو که ديدن عدم سوريه ، صنعا و شهرهاي ديگر ، زمين است که بيش از بنر شکست روز خدا ، مسلمانان و فرياد زد که آنچه ما قول داده اند که خدا و رسول او ، و خدا و رسولش)
بخشش :
رسول -- عليه السلام -- سه تن از آنها pining باکره : علي ، عمار و سلمان)
کفايت خواهد کرد :
پاسخ به اين پرسش سلمان -- ممکن است خدا با او خوشحال -- در ATP ، گفت : Carmi ، مذهبي ، و خاک است کافي ، و گرد و غبار ايجاد شده ، و به گرد من شدن ، و سپس فرستادن و من تبديل شدن به Mawazini ، Mawazini سنگين چه اکرم (ص) است کافي است و من با پروردگارم مرا ارسال به آسمان افتخار ، و eased Mawazini چه مامان کافي است و Ohonni ، پروردگار و شيرين تنها تا دوباره براي آمرزش و رحمت براي گناهان من
سلمان و همراهانش :
من ايمان از سلمان فارسي قوي باشد ، آن را پارسا زاهد و عاقل و مؤمن ، دو روز با Darda ابو در خانه يکي ، و ابو Darda -- ممکن است خدا با او خوشحال -- شب و سريع روز ، و به سلمان مي يابد اغراق در اين ، سعي کنيد که او را از خود را سريع منصرف است که او به او گفت ؟ ابو Darda سريع Otmanni براي پروردگار ، و او را عبادت) پاسخ داد : سلمان گفت که به چشمان تو واقعا ، اما براي خانواده تان شما واقعا ناشنوا هستند و سريع وارد نم) است که رسيد پيامبر -- عليه السلام -- گفته مي شود که پر از توجه داشته باشيد سلمان)
در نبرد خندق براي جلوگيري از هواداران مي گويند سلمان ما) و جلوگيري از مهاجران مي گويند : (اما سلمان با ما) و پيامبر آنها را به نام ، و گفت که ما سلمان آل بيت)
در جانشيني عمر ابن Khattab سلمان آمد به بازديد کنندگان شهرستان ، جمع سن پيامبر و به آنها گفت ، ما اجازه Nkrk براي دريافت سلمان) و در زمان آنها را به ديدار با وي در حومه شهرستان
اين بود علي بن ابيطالب ، با نام مستعار Belkman حکيم ، و او را پس از مرگ خود خواسته ، او گفت که يکي از ما و ما مردم از خانه ، از شما چنين Lukman حکيم؟ Oti اول پرچم و پرچم ديگر ، و خواندن کتاب اول و کتاب ديگر ، و دريا نشاني از خونريزي نمي شود)
مناقصه ها و مزايده :
او بود -- ممکن است خدا با او خوشحال -- در مرد سن قديمي موقرانه ، باهم متصل کردن ، ترکه يا چوب کوتاه ، Ijdelh ، استفاده شده است را به کاسه و Mkatl ، و آن را لطيف و ورا بين 4،006 thousand سال بود ، با اين حال ، آن همه از آن توزيع شده بود و حاضر به دريافت او را درهم ، و مي گويد : من خريد Kossa درهم ، Voamlh سپس سه درهم بود که دوباره درهم ، درهم و بر Aiali به سر برد ، و برنز در موسسه خيريه اي ، فروش حتي در صورتي که عمر ابن Khattab من منع کردند که در مورد من چه به پايان رسيد
امارت :
اين بود سلمان فارسي را رد امارت و گفت که من قادر به خوردن شن و تو شاهزاده دو پس از آن انجام اين کار) و در روزهايي که امير از شهرستانها که بقيه راه ، با توجه به انسان هاي آينده را از مشرق ، همراه با پخش از انجير ، خرما ، و حاملگي خسته شامي بود ، به ندرت به حال ديدن يک مرد در مقابل از او به نظر مي رسد از مردم به طور کلي فقير و حتي به او گفت : من در مورد من اين حمل) به اجرا درآمد او را سلمان و چراغ قوه ، و هنگامي که آنها به گروهي از مردم از آنها استقبال و آنها شاهزاده صلح پاسخ) از او پرسيد : شامي خود : شاهزاده چيست؟! بودند شگفت زده شده که او را ديدم که برخي از آنها به Icron بارداري سلمان حمل و گفتند : تو اي شاهزاده ، اما او مي داند که امير شامي سلمان شهرستانها فارسي افتاد عذر خواهي و تاسف و با نزديک شدن را به حاملگي ، اما حاضر به سلمان و گفت : حتي نمي تو را به خانه خود را بگوييد)
سلمان پاسخ به اين پرسش که چرا روز Ibgdk در امارات؟) جواب با شير مادر تغذيه شيريني ، تلخي و weaned)
زهد و تقوا :
؟ آنها سلمان ساختمان خانه از او پرسيد : ساختمان چگونه ساخته مي شود) و ساختمان هاي هوشمند به نام بي ميلي از سلمان و تقوا بود ، گفت : ترس ، نه آن است که ساختمان به طور داوطلبانه تسليم آن را از گرما ، و جايي که شما را از سرد زندگي مي کنند ، اگر من ايستاده بود که در آن ضربه سر خود ، اگر شما دراز بکشيد که در آن پا مصدوم) ، گفت : سلمان بله ، بنابراين ، قرعه کشي)
متاهل :
در شب عروسي او با دوستان خود راه مي رفت تا زماني که او به خانه همسر خود دست پيدا کرد زماني که او رسيده خانه او گفت : آوردن پاداش خداوند) آنها را به آن را ندارد ، آيا به عنوان احمق ، و پس از آن آمد و نشسته بود ، همسر او ، و او محو کاکل او و خواستار برکت و رحمت به او گفت : آيا شما Mtiatni به چيزي فرمان او) شورا از اطاعت شنبه گفت : گفت خليلي من توصيه اگر آشنا شدم پدر و مادرم در اطاعت از خدا ملاقات کرده بود) ايستاد و به مسجد بر اساس سه ماهه چه به نظر مي رسد آنها را به اجرا درآمد ، و پس از آن بيرون آمد او آنها را مورد قضاوت قرار به تجويز يک مرد از همسر خود را زماني که او فردا توسط اصحاب خود شد و گفت : چگونه من پيدا کردم خانواده شما هستند؟) دور از آنها تبديل شده ، و سپس دوباره روشن دور آنها ، و سپس دوباره به دور از آنها تبديل شده است ، سپس او گفت : اما خدا ساخته شده است پرده ها و ديوارها و درها به پنهان دور چيزي است که در آن ، توسط مرد بايد که شما براي چه به نظر مي رسد از او بخواهيد ، چه آنها را غايب که در تمام اين تقاضا را ندارم ، من شنيده ام رسول خدا -- عليه السلام -- گفت : سخنگوي Kalhmarin Itsafran در راه)
براي سعد او :
سعد بن ابي Waqas پشت در بيماري خود سلمان ، گريه ، سلمان ، گفت : سعد آنچه که باعث گريه ي تو ، اي ابو عبدالله ، آيا رسول خدا درگذشت ، و او شما را راضي) پاسخ داد : سلمان و خدا ، چه زنگ مرگ من گريه ، که به نفع جهان است ، اما رسول خدا -- عليه السلام ! او -- سپرده به ما به تازگي ، او را به شانس نداشت هر يک از جهان ، از جمله به عنوان مسافر افزايش مي يابد) و بنگر گفت : من در اطراف اين Alosawd هستم -- خيلي چيزها --) را بررسي کردند سعد نديدم که با اين حال ، Jaffna و ضد عفوني ، گفت : "سعد ، اي ابو اعتماد عبدالله به ما عهد آن را ما از شما)) گفت : : من به ياد داشته باشيد خدا را وقت پريشاني اگر علاقه مند ، و هنگامي که فرزند شما اگر محکوم ، و هنگامي که دست خود را اگر تقسيم شده است و مرگ :
بود سلمان چيزي بيش از حد مشتاق بيش از حد ، همسر خود را در برابر او سپرده ، و صبح روز بعد از روز مرگ او ، او را حلمي کارگردان Astbotk ناميده مي شود) بيرون آمد ، در صورتي که هاب در افتتاح Jalawla آمار لحظه ، نگه داشتن آن عطر در مرگ او ، و سپس به نام Bakdh پراکندگي آب مشک مي شود و گفت : به Andhih همسرش در اطراف من ، آن است که فکر ميکنم در حال حاضر از خلقت خدا ، غذا Aioklon ، اما مانند عطر) و هنگامي که او گفت : Ajvii درب و Anzly من آنچه که من بود ، و بعد از مدتي بازگشت و اگر روح مبارک بدن او مرده بود ، و اين که يک شاهزاده از شهرستانها در حکومت عثمان بن شد Affan در (35 ه) محققان اختلاف مربوط به چند سال است که او زندگي مي کردند ، اما توافق کرده اند که آن پنجاه و دو هزار و تجاوز بود.

أزيتا محمد
14/10/2010, 11:52 AM
نعتذر الغلق اخي الكريم

فالموضوع باللغة الفارسية وليس العربية